середа, 17 січня 2018 р.

Тема. Звичайні дроби. Розвязування вправ та задач. (Урок – подорож)



Мета. Систематизувати та узагальнити знання учнів з даної теми, розвивати у школярів навички узагальнення, порівняння, логічного мислення, виховувати навички навчальної праці, підвищувати зацікавленість предметом.
I.       Організаційний момент.
II.     Повідомлення теми і мети уроку.
III.    Утворення команд.
     Сьогоднішній урок у нас відбудеться у вигляді подорожі. Ми подорожуватимемо по місту Звичайні дроби. Кожен ряд – команда. Оберіть капітана. Зясуємо на якому транспорті ви будете подорожувати. Відгадайте загадки.

1) Маленькі будиночки
    По рельсам біжать.
    Хлопчики й дівчатка
    В будиночках сидять.           (Трамвай)
2) Я мчусь тримаючись за провід
     Не заблукаю я ніколи.          (Тролейбус)
3)  Що за диво – дивний дім
     Пасажири їдуть в нім
     Взуття носить із резини
     А харчується бензином.      (Автобус)
IV. Отже, починаємо нашу подорож.
    Перша зупинка – Вулиця Правил, кожній команді буде задано по 4 питання. За кожну правильну відповідь – 1бал. ( Протягом уроку за правильність виконання, за швидкість виконання, за чітке пояснення учні отримують жетони. В кінці уроку по їх кількості визначається команда-переможець і виставляються оцінки. Потрібно близько 60 жетонів.)
Питання 1 команді:
1. Як називається число над рискою дробу?
2. Що показує чисельник?
3. Що називають мішаним числом?
4. Як порівняти два дроби з однаковими чисельниками?
 Питання 2 команді:
1. Як називається число під рискою дробу?
2. Що показує знаменник?
3. Який дріб називається правильним?
4. Як порівняти два дроби з однаковими знаменниками?
Питання 3 команді:
1. Що означає риска дробу?
2. Як порівняти 1 з правильним дробом?
3. Який дріб називається неправильним?
4. Як порівняти 1 і неправильний дріб?
V. Наступна зупинка – Перехрестя Дробів.
   Командам потрібно виконати два завдання.
а) Виділити цілу частину з неправильного дробу:
    ; ;
б) Перетворити в неправильний дріб:
    3; 5; 4
VI. Ми відвідаємо з вами Палац Порівнянь.
 та ; 1 та ;  та ; та 1;
Молодці! Добре впорались!
VII. Тепер погуляємо по Набережній Дій
Тут ми пограємо в математичне лото. На карточках записане завдання, на дошці потрібно вибрати відповідь і прикріпити до неї відповідну карточку оберненою стороною. ( На дошці повинен зявитися малюнок з правил поводження на вулиці.)

7-1
6

5
3
5
5
9
     
5
7
3
7
5
VIII. Настав час нашим капітанам зустрітися на Бульварі Капітанів. Для капітанів кожної команди підготовлені рівняння.
            (Відповідь. )
             (Відповідь.  )
            (Відповідь.  )
IX. Передостання наша зупинка – Проспект Задач.
1. В книзі 75 сторінок. Оля прочитала  книги. Скільки сторінок прочитала Оля?
2. Морквою засіяли 28 га, що займає  всієї площі поля. Яка площа всього поля?
X. І кінцевий пункт призначення – Площа Ребусів і Кросвордів
1. Яку дію означає риска дробу?
2. Число, що пишеться під рискою дробу.
3. Число, що пишеться над рискою дробу.
4. Результат віднімання.
5. Наука,що вивчає числа, дроби, фігури тощо.
6. Результат ділення.
7. Компонент множення.
8. Компонент віднімання.
9. При лічбі використовують натуральне...









   По вертикалі виходить слово десятковий, це дріб, з яким ми почнемо знайомитися вивчаючи наступну тему.
XI. Підведення підсумків уроку (провести по кількості фішек, що отримала кожна команда).
XII. Запис домашнього завдання, коментар оцінок.
Д/з.

Немає коментарів:

Дописати коментар